Jakie właściwości ma olej MCT?

Olej MCT z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób uprawiających sport. Czym dokładnie charakteryzuje się ten produkt?

Jakie właściwości ma olej MCT ?

olej mct

Warto przede wszystkim wiedzieć, że produkt nie będzie potrzebował do absorpcji czy trawienia takich enzymów jak lipaza czy żółć. Olej MCT (https://swiatsupli.pl/pl/oleje-zdrowe-tluszcze/1233-olimp-olej-mct-400-ml-5901330001642.html) wchłania się bowiem bezpośrednio z przewodu pokarmowego do naczyń krwionośnych. W ten sposób dostarcza organizmowi energii, nie obciążając jednocześnie układu pokarmowego. Część badań dowodzi nawet, że właściwa podaż tłuszczów MCT jest w stanie bardzo pozytywnie oddziaływać na redukcję tkanki tłuszczowej trzewnej. W jaki sposób tak się dzieje? Ich spożywanie jest związane ze zdecydowanym zwiększeniem termogenezy, co w rezultacie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Warto także zdawać sobie sprawę, że olej MCT bardzo korzystnie oddziałuje na perystaltykę jelit. Człowiek w ten sposób ma dłuższe poczucie sytości. Organizm będzie również dłużej wchłaniał wartości odżywcze.

Jakie zastosowanie ma olej MCT?

Olej MCT będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które szukają szybkiego, dobrego źródła energii, które jednocześnie nie będzie powodowało poczucia ociężałości. Produkt sprawdzi się także w przypadku osób będących na diecie niskowęglowodanowej.

Jak powinno się dawkować olej MCT?

W zdecydowanej większości przypadków polecaną dawką będzie od 10 do 50 ml na dobę. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji i zapotrzebowania. Nie jest rekomendowane stosowanie tego produktu do smażenia.