Suplementy na otyłość – o co warto zapytać sprzedawcę?

Nadwaga i otyłość są coraz większym wyzwaniem dla polskiego społeczeństwa. Odpowiedzią na to zagrożenie jest coraz większa liczba suplementów na redukcję masy ciała. Co ciekawe, zdecydowana większość z nich działa w sposób wielopłaszczyznowy. O co warto zapytać sprzedawcę przed ich zakupem?

Aspekty działania suplementów na redukcję masy

Dobry sklep z odżywkami to podmiot, który rzetelnie informuje swoich klientów o wybranych przez nich suplementach. Niemniej w przypadku produktów na odchudzanie, warto zapytać o:

– Kwestię podniesienia temperatury ciała. Optymalne spalanie tkanki tłuszczowej wiąże się ze wzrostem temperatury, ale tylko w niewielkim zakresie.

– Obszary funkcjonowania organizmu, na które oddziałuje wybrany suplement diety (wyższe ciśnienie, szybszy metabolizm itd.).

– Wpływ suplementu na poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na cukrzycę.

Lekarz prawdę powie!

Oczywiście warto przypomnieć, że w przypadku wystąpienia niektórych jednostek chorobowych, konieczna będzie wcześniejsza wizyta u lekarza i konsultacja dotycząca wprowadzenia suplementu. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na niektóre działania niepożądane (np. pobudzenie organizmu, bezsenność itd.).

Podsumowanie

Kupując suplementy w sklepie z odżywkami, zawsze należy zadawać pytania dotyczące ich działania. Tylko w ten sposób można być pewnym co do skuteczności wybranego preparatu.