Jak wspomagać organizm podczas procesu odchudzania?

Proces odchudzania polega przede wszystkim na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii i wprowadzeniu do codziennej rutyny aktywności fizycznej. Zmiana dotychczasowych nawyków jest podstawą do poprawy funkcjonowania organizmu i zrzucenia zbędnych kilogramów. Warto jednak podczas całego procesu odchudzania wspomagać organizm produktami, znanymi jako spalacze tłuszczu.

Kawa – bez mleka i bez cukru

Kawa jest napojem, od którego większość osób zaczyna swój dzień. Poranna kawa pobudza organizm do działania, przyspiesza metabolizm i hamuje apetyt. Kawa może zatem być uznana za jeden z najbardziej skutecznych spalaczy tłuszczu. Warunek jest jeden – musi to być filiżanka czarnej kawy, bez mleka i cukru.

Owoce morza

Chodź wiele osób może to dziwić, owoce morza to wspaniałe, naturalne spalacze tłuszczu. Swoją skuteczność zawdzięczają wysokiej ilości jodu, który reguluje pracę tarczycy. Szwankująca tarczyca w wielu przypadkach powoduje szybkie tycie, nawet przy małej ilości spożywanych kalorii. Warto więc od czasu do czasu wspomóc jej pracę racząc się owocami morza.

Grejpfrut – król cytrusów

Owoce zawierające duże ilości witaminy C, takie jak cytrusy, w znaczący sposób przyczyniają się do gubienia zbędnego tłuszczu. Królem wśród cytrusów jest bez wątpienia grejpfrut. Dla spektakularnych efektów warto spożywać połówkę tego owocu przed każdym posiłkiem.