Skąd sportowiec może pozyskiwać białko?

Białko dla sportowców jest jak benzyna dla silnika samochodowego. Wytężone ćwiczenia powodują, że ten podstawowy ich składnik budulcowy staje się w organizmie towarem deficytowym. Z tego też powodu, jeśli chce się zachować formę, a także odpowiednie przyrosty mięśni, konieczne jest dostarczanie większej ilości białka. W jaki sposób można to zrobić?

Białko z pożywienia

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem dostarczania białka dla sportowców jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim powinna ona składać się z odpowiedniej ilości białego mięsa, najlepiej pochodzącego od kurczaków. Nie można także zapominać o dużej ilości nabiału, a także węglowodanów zapewniających dodatkową porcję energii.

Białko z odżywek

Niestety, żeby zachować odpowiedni poziom białka w organizmie, samo jedzenie nie wystarczy. Konieczne jest dostarczania go w dodatkowy sposób, czyli poprzez suplementacje odżywek białkowych. Najczęściej są to specjalne koktajle, które zawierają skoncentrowaną, ogromną dawkę białka, która zapewni jego odpowiednią dla mięśni i stawów ilość.

Suplementując w taki sposób białko ma się pewność, że mięśnie mają dostatecznie dużo paliwa, aby przeprowadzić bez przeszkód każdy, nawet najbardziej wytężony i długi trening, a jednocześnie szybko się po nim zregenerować. A tutaj można przeczytać więcej informacji na temat białka oraz innych suplementów.