Jakie są skutki uboczne stosowania kreatyny?

Każdy aktywny fizycznie człowiek wie, a w szczególności ten uprawiający sporty siłowe, że kreatyna jest zdecydowanie najlepszym środkiem pomagającym uzyskiwać lepsze wyniki podczas treningu. Co jednak bardzo ważne, nawet najlepsza kreatyna dostępna na rynku posiada pewne skutki uboczne swojego działania. Jakie konkretnie? Czy aby na pewno nie są niebezpieczne dla zdrowia?

Jakie są skutki uboczne kreatyny?

Kreatyna to zdecydowanie najlepszy na rynku suplement diety, który znacząco poprawia efektywność wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Jak się jednak okazuje, dla pewnej niewielkiej grupy osób może mieć pewne skutki uboczne. Jakie konkretnie? Przede wszystkim wymienić tu trzeba problemy żołądkowe oraz skurcze mięśni, a rzadziej odwodnienie.

Czy warto używać kreatyny?

Czy pomimo tych wad warto stosować kreatynę? Zdecydowanie tak, ponieważ działania niepożądane występują u naprawdę niewielkiego odsetka osób korzystających z zalet kreatyny. A u większości osób, u których występują, są całkowicie bezpieczne i bardzo krótkotrwałe.

Oznacza to, że spokojnie można korzystać z kreatyny, bez ryzyka jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Jest to suplement bezpieczny, a przede wszystkim bardzo skuteczny w swoim działaniu, co da się zauważyć już zaledwie po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji.