Dlaczego białko w proszku może być najskuteczniejszym suplementem na masę?

Przyrost masy mięśniowej poza treningiem oporowym wymaga odpowiedniej diety. Sam trening nie jest w stanie na tyle skutecznie nasilić procesów anabolicznych, aby nastąpił wzrost mięśni. Trzymanie prawidłowej diety może być jednak trudne. Z pomocą przychodzą suplementy, które chociaż trochę ułatwiają dbanie o żywienie.

Jakie są najskuteczniejsze suplementy na masę?

Na rynku można znaleźć wiele różnych odżywek. Nie wszystkie z nich będą wpływały na proces budowania mięśni. Niektóre mają zupełnie inne przeznaczenie i nie sprawdzą się podczas masy. Budując mięśnie, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju gainery, które ułatwiają spożycie odpowiedniej ilości energii. Pomocne mogą być również kompleksy witaminowe czy kreatyna. Najskuteczniejszym suplementem może okazać się jednak białko w proszku, które znacząco wpływa na anabolizm mięśniowy.

Dlaczego białko w proszku może być uznawane za najskuteczniejsze?

Dostarczanie odpowiedniej ilości białka jest warunkiem koniecznym, aby procesy anaboliczne mogły zachodzić optymalnie. Badania wykazały, że spożycie białka nasila syntezę białek mięśniowych, która z kolei decyduje o tym, czy mięśnie będą rosły. Odżywka białkowa niezwykle ułatwia spożycie właściwej ilości białka, a dodatkowo zawiera proteiny o wysokiej jakości. Można w nim znaleźć wszystkie niezbędne aminokwasy, które organizm wykorzystuje potem do budowy własnych białek. Oto niektóre zalety stosowania tego suplementu:

  • Wykazuje działanie antykataboliczne
  • Stymuluje syntezę białek mięśniowych
  • Jest proste w użyciu
  • Może być dodatkiem, który zwiększa wartość odżywczą posiłku