Korzyści ze stosowania aminokwasów prostych – L-arginina

L-arginina jest jednym z dwudziestu aminokwasów tworzących białka w naszym organizmie. Jest ona uważana za aminokwas prosty i organizm może go wytwarzać samodzielnie bez konieczności pozyskiwania go z pożywienia. Jest ona obecna w wielu białkowych źródłach żywności, takich jak czerwone mięso, ryby, drób, produkty mleczne, orzechy i  ziarna. Jednak jego powszechna dostępność w tych źródłach żywności nie oznacza, że nie możemy odnieść korzyści ze stosowania suplementów L-argininy.

Korzyści

aminokwasy proste

Korzyści płynące z L-argininy są związane z jej wpływem na produkcję tlenku azotu i regulację hormonalną.

1. Rozszerzenie naczyń krwionośnych

Rozszerzający naczynia krwionośne efekt suplementacji L-argininą może zwiększyć przepływ krwi w całym organizmie. Prowadzi to do poprawy transportu tlenu do narządów i mięśni, optymalizując sposób, w jaki organizm reaguje na wymagania sportowców.

2. Wydajność i regeneracja

Aminokwasy proste (L-arginina) zapewniają bardziej efektywny przepływ tlenu i składników odżywczych może wpłynąć na wydajność na wiele sposobów. Mięśnie mogą się wolniej męczyć (dzięki lepszemu dostarczaniu tlenu), zwiększona może być siła, a regeneracja po treningu może być przyspieszona.

3. Utrata tłuszczu

Istnieją również badania wykazujące wpływ suplementów L-argininy na redukcję tłuszczu brzusznego. Tłuszcz brzuszny, znany również jako tłuszcz trzewny, jest związany z większością przewlekłych problemów zdrowotnych spowodowanych nadwagą.

Suplement, który może być ukierunkowany na ten konkretny rodzaj trudnego do zwalczenia tłuszczu, może przynieść korzyści każdemu, kto walczy o zmniejszenie średnicy talii. Tlenek azotu, wytwarzany z L-argininy, odgrywa rolę w wychwytywaniu glukozy i glikogenu oraz spalaniu tłuszczu. W połączeniu z właściwościami L-argininy regulującymi hormony , tlenek azotu może korzystnie wpływać na spalanie tłuszczu w długim okresie czasu.

4. Środek na opóźnienie starzenia

Ze względu na różnorodne korzyści płynące ze stosowania L-argininy na regenerację, działanie hormonalne i spalanie tłuszczu, niektórzy uważają L-argininę za środek na opóźnienie starzenia. Działanie suplementów L-argininy wykazuje zarówno działanie zapobiegawcze, jak i lecznicze w przypadku wielu dolegliwości związanych z wiekiem.